PROW PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Maja 2015 10:12

Caritas Archidiecezji Białostockiej realizowało operację "Remont połączony z modernizacją świetlicy socjoterapeutycznej Centrum Pomocy Caritas w Supraślu". 

Celem operacji „Remont połączony z modernizacją świetlicy socjoterapeutycznej Centrum Pomocy Caritas w Supraślu” jest umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, aktywizację społeczną, możliwość odkrywania i pogłębiania zainteresowań, współdecydowanie i zaangażowanie w rozwój życia społecznego obszaru poprzez remont połączony z modernizacją, wyposażeniem oraz udostępnieniem kolejnych pomieszczeń świetlicy świetlicy socjoterapeutycznej przy Centrum Pomocy Caritas w Supraślu. Miejscem realizacji operacji jest budynek w którym prowadzone będzie Centrum Pomocy Caritas przekazany przez Starostwo Powiatowe, w którym mieści się świetlica. 

Realizacja operacji obejmowała prace remontowe, modernizacyjne i zakup wyposażenia, które przyczyni się do możliwości rozszerzenia funkcjonalności świetlicy, co za tym idzie rozszerzenie możliwości aktywizacji mieszkańców naszego obszaru, umożliwienie rozwoju ich zainteresowań, zachowywaniu dorobku kulturowego, historycznego regionu, a w konsekwencji realizacji zakładanego  celu głównego operacji. 

Realizacja operacji zakładała realizację następujących czynności:

 

  • zakup sprzętu komputerowego RTV, AGD oraz nagłośnieniowego (komputerów, telewizora i odtwarzacza dvd) – potrzebne jest by poszerzyć program zajęć z dziećmi, co ma na celu kształtowanie prospołecznych postaw, uczenie młodych współodpowiedzialności i współistnienia w społeczeństwie. Komputery są niezbędne do funkcjonowania świetlicy ze względu na jej funkcje - zarówno edukacja, socjoterapia, rozwój jak też zabawa dzieci, młodzieży w obecnych czasach jest praktycznie niemożliwa bez wykorzystania sprzętu komputerowego ze względu na wszechstronność jego wykorzystania i możliwości zastosowania. Komputery będą użytkowane zarówno przez podopiecznych świetlicy jak również prowadzących zajęcia. Wykorzystywane będą również jako pomoc naukowa do nauki obsługi komputera i korzystania z internetu przez seniorów. Sprzęt ten wraz z nagłośnieniem pozwoli również na organizowanie w ramach funkcjonowania świetlicy imprez, związanych z rozwojem zainteresowań mieszkańców oraz poznawaniem dziedzictwa kulturowego. Ma to znaczenie dla realizacji wskaźnika określonego w LSR: liczba imprez, które zostały zrealizowane w nowych, zmodernizowanych lub wyposażonych obiektach infrastruktury społecznej i kulturalnej na obszarze LGD do 2015. Operacja umożliwi realizację  co najmniej 2 imprez. 
  • wyposażenia sali dydaktycznej (regały, sprzęt nagłośnieniowy, mikrofony, biblioteczka) – sala będzie miejscem, pozwalającym rozwijać aktywność mieszkańców (głównie najmłodszych) w zakresie współpracy i wzajemnej pomocy w zakresie niwelowania różnić w zakresie posiadanej wiedzy (wiele dzieci z rodzin ubogich ma problemy w szkole i potrzebne jest im miejsce, gdzie w przyjaznych warunkach dzieci, które nie mają problemów edukacyjnych będą mogły wspierać dzieci, które je mają) ale również ma na celu kształtować i rozwijać postawy prospołeczne, samokontrolę i chęć rozwoju i poszerzania wiedzy. Biblioteczka stanowi niezwykle istotny element wyposażenia świetlicy - umożliwia przebywającym dzieciom i młodzieży korzystanie z pomocy naukowych, a więc wpływa na ich rozwój, podnosi funkcjonalność i użyteczność świetlicy. biblioteczkę stanowił będzie zbiór słowników i encyklopedii z zakresu najbardziej popularnych dziedzin nauki.

 

Miejscem realizacji operacji jest budynek Centrum Pomocy Caritas w Supraślu będący własnością Caritas, w którym znajduje się świetlica socjoterapeutyczna w miejscowości Supraśl, przy ul. 3-Maja, jednak operacja poprzez swój charakter obejmie oddziaływaniem znacznie szerszy obszar. Wynika to z faktu, że do szkoły w Supraślu uczęszczają dzieci z innych maleńkich miejscowości skupionych wokół tego miasta. Poprzez współpracę ze szkołami operacja obejmie więc młodzież i dzieci z okolic. 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich 

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja pt: „Remont połączony z modernizacją świetlicy socjoterapeutycznej Centrum Pomocy Caritas w Supraślu” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w zakresie operacji Małe Projekty w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategi rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.  

 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.