program do pit - darmowy

Pobierz Druki:

SAM DECYDUJ, NA CO IDĄ TWOJE PODATKI

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Caritas?

Wystarczy, że wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym

PIT - 36; PIT - 37 lub PIT - 28 wpiszesz

CARITAS POTRZEBUJĄCYM KRS 0000269579

Caritas Potrzebującym jest jednostką wydzieloną z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazując DAROWIZNĘ LUB 1% PODATKU na CARITAS POTRZEBUJĄCYM wspieracie Państwo prowadzone przez Caritas Archidiecezji Białostockiej dzieła:

• Dom Matki i Dziecka zapewnia schronienie samotnym matkom i ich dzieciom.
  • Świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne służą dzieciom z rodzin nacechowanych ubóstwem.
  • Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA przywraca rodzinom dzieci i młodzież wyzwoloną z nałogów.
  • Rodzinny Dom Dziecka tworzy właściwe warunki dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzą rehabilitację społeczną i zawodową dla osób niepełnosprawnych.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie i chore psychiczne.
  • Centrum Pomocy Samarytanin wydaje odzież wszystkim potrzebującym.
  • Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego ułatwia osobom chorym dostęp do sprzętu medycznego.
  • Usługi opiekuńcze zapewniają pomoc osobom schorowanym i starszym.
  • Punkt Konsultacyjno Informacyjny pomaga osom z problemem alkoholowym.
  • Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom udziela pomocy socjalnej uchodźcom.
  • Dom dla bezdomnych udziela kompleksowej pomocy osobom bezdomnym.
  • Noclegownia dla bezdomnych kobiet i mężczyzn udziela schronienia osobom bezdomnym.
  • Ogrzewalnia dla bezdomnych zapewnia ciepło i dach nad głową osobom bezdomnym.
  • Dom dla repatriantów z Kazachstanu zapewnia cztery, kompletnie umeblowane, mieszkania dla rodzin z Kazachstanu.
  • Stacje opieki zapewniają opiekę pielęgniarską nad chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi.
  • Program „Skrzydła" realizuje pomoc stypendialną dla młodzieży szkolnej.
  • Program PEAD daje pomoc żywnościowa dla najuboższych.
  • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wspiera ubogie dzieci.
  • Kolonie pozwalają dzieciom, będącym w trudnej sytuacji, cieszyć się wakacjami.

Za każde 1% składamy bardzo serdeczne Bóg Zapłać.